Sezonas2018e

Save

Save

Spain
Open RBR-LT WRC 2019

#20 Rally RACC

2019.10.30-11.04

RESULTS

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Hungary
Open RBR-LT WRC 2019

#21 Rally Hungary

2019.11.06-11

 

Save

Save

Drusknin 

RBR-LT Historic Rally sprint 2019

Rally Druskininkai

2019-10-23/28

RESULTS

 

Save

Save

Save

Save

Save

Save

elarc 

E-LARČ 2019

All Info

Talsi rewRally Talsi 2016 apžvalga

 Po labai ilgos pertraukos LRČ dalyviai pagaliau pradėjo kovas Lietuvos čempionate. Neįvykus pirmiems dviems žiemos etapams, čempionato startas buvo tiktais birželio pradžioje. Į jubiliejinį 50-tąjį Rally Talsi susirinko vos 24 dalyviai iš 5 šalių. Per dvi ralio dienas sportininkams teko įveikti 11 greičio ruožų.

Pirmoji diena buvo sudaryta iš 6 greičio ruožų. Nuo pat pirmo dopo tempą pradėjo diktuoti praeitų metų sezono čempionas Ignas Augustonis šiemet važiuosiantis nebe kaip su Subaru kaip įprasta, o su Ford Fiesta R5. Už Igno nugaros 2 vietoje įsitaisė dar vienas lietuvis, Okas Gvidas. Gvidas važiuoja su dar viena modernia mašina - Škoda Fabia R5. Trečioje vietoje įsitaisė Sergėjus Raevskis iš Ukrainos su Peugeot 208 T16 R5. Antrą kart važiuojant šį dopą vėl lygių neturėjo Ignas Augustonis. Tiesa, jau antrą laiką šiame dope parodė Vilius Šaltenis su puikiai pažystama lietuviams Mitsubishi Lancer Evo X R4. Trečią laiką parodė Antonas Kochetkovas. Po pirmų dviejų dopų buvo surengta serviso zona. Ralyje pirmavo Ignas Augustonis, antras 8,6 sek. atsilikimą nuo Igno turintis Vilius Šaltenis, trečias Okas Gvidas, ketvirtas ramiai važiavęs, tačiau netikėtai buvo Jevgenijus Panjuškinas ir penktas Antonas Kochetkovas. Po serviso sportininkai turėjo įveitki dar du dopus iki kito serviso. Trečią dopą netikėtai išlindęs, tačiau vis dėl to laimėjo suomis Jyrki Niemela, antras Okas Gvidas, trečias Ignas Augustonis. Jyrki Niemela pakilo net iš 8 vietos į 3 vietą. Vilius Šaltenis kažkur prarado laiko ir iš 2 vietos krito į 6 vietą. Ketvirtą dopą išlošė jau Okas Gvidas, antras Ignas Augustonis, trečias Jyrki Niemela. Deja, bet Viliui Šalteniui nenusisekė šis etapas.. Jis kliudė kuolą ir baigėsi štai taip jo pasirodymas. Na, o po 4 dopų pirmavo vis dar Ignas Augustonis, antras Okas Gvidas, trečias Jyrki Niemela, ketvirtas Antonas Kochetkovas ir penktas Sergėjus Raevskis. Liko įveikti tik du Talsio miesto dopus. Pirmą kart važiuojant greičiausias buvo Okas Gvidas, antras Antonas Kochetkovas, trečias Sergėjus Raevskis. Pasitraukė šiame dope 3 vietoje važiavęs suomis Jyrki Niemela. Paskutiniame pirmos dienos dope sau lygių ir vėl neturėjo Okas Gvidas, antras Antonas Kochetkovas, trečias Sergėjus Raevskis. Miesto dope lyderio poziciją prarado Ignas Augustonis. Jis krito į 2 vietą, o pirmą dabar užema Okas Gvidas. Taigi po pirmos dienos pirmoje vietoje buvo Okas Gvidas, antras Ignas Augustonis, trečias Antonas Kochetkovas, ketvirtas Sergėjus Raevskis, penktas Senas Lakūnas.

Antrąją dieną laukė dar 5 dopai. Rytinį dopą laimėjo Okas Gvidas, antras Sergėjus Raevskis, trečias pagal Superrallly taisykles važiavęs Aleksandras Aryčius. Nuo pat rytinio dopo pradėjo nebesisekti Ignui Augustoniui, jis padarė stogą, prarado virš 20 sek. ir taip iš 2 vietos krito į 3. Aštuntajame dope geriausią laiką užfiksavo dar vienas pagal Superrally taisykles važiavęs dalyvis - Jevgenijus Panjuškinas. Mažiau nei sekunde antrąjį laiką parodė Jyrki Niemela, dar mažiau nei sekunde trečias buvo Antonas Kochetkovas. Į servisą kaip lyderis atvažiavo Okas Gvidas, antras Antonas Kochetkovas, trečias Ignas Augustonis, ketvirtas Sergėjus Raevskis, penktas Senas Lakūnas. Sekantį, dar vieną dopą laimėjo Okas Gvidas, antras Antonas Kochetkovas, trečias Jevgenijus Panjuškinas. Dešimtas dopas buvo išskirtinis tuo, kad dopas vyko paraleline trasa. Čia geriausią laiką užfiksavo Jevgenijus Panjuškinas, antras Jyrki Niemela, trečias Antonas Kochetkovas. Po serviso TOP 5 išliko nei kiek nepakitęs. Tačiau liko paskutinis ilgiausias ir sunkiausias etapo dopas kuris buvo virš 20 km. Jis ir sudėjo visus taškus ant i. Dopą milžiniška persvara, net 26,5 sek., laimėjo Okas Gvidas, antras Jyrki Niemela, trečias Jevgenijus Panjuškinas. Trečioje vietoje važiavęs Ignas Augustonis, deja, tačiau visai gerą savo pasirodymą turėjo baigti... Praeitų metų čempionas trenkėsi į betonį kuolą. Smūgio metu buvo pažeistas automobilis, taip, kad Ignas toliau negalėjo užbaigt finišo. Na, o etapą pirmą kart savo karjeroje laimėjo Okas Gvidas, antras Antonas Kochetkovas, trečias Sergėjus Kochetkovas, ketvirtas Senas Lakūnas ir  penktas Jonis Jonaitis.

Tai tiek šiam kartui. Susitiksime Žemaitijos ralyje, Kelmės rajone!

OKAS Gvidas, 1 vieta, Škoda Fabia R5

Pirmą dieną lėtokai, gan saugodamas technika lėkiau žvyrinius dopus. Mieste jaučiausi gerai, nes asfaltą mėgstu. Antrą dieną turėdamas laiko rezervą nusprendžiau spausti su protu, taktika pasiteisino :). Reziume geras ralis, dopai greiti, organizavimas geras. Ačiū organizatoriams!

KOCHETKOV Anton, 2 vieta, Ford Fiesta R5

Dopai, kuriuose važiavau, buvo nemėgstami, tačiau ralio rezultatas mane patį nustebino. Dopų parinkimas buvo labai įvairus. Man nepatinka važiuoti šiais dopais, nes jie yra daug kam neprieinami ir tik keleta kartų per metus galima juos pravažiuoti. Paskutinis dopas buvo nuobodus. Apskritai kova buvo gana intriguojanti. Ačiū už etapą!

SENAS Lakūnas, 4 vieta, Ford Fiesta R5

Skraidžiau kaip lakūnas, o galutinis rezultatas - miškas. Gerai, kad buvo fanų, tai iškėlė ir leido testi ralį.

JONAITIS Jonis, 5 vieta, Mitsubishi Lancer Evo X N4

Ralio Talsi pradžia sunki ir nieko gero nežadanti, žiemos letargas duoda savo vaisius. Antras dopas, jau truputi daugiau pasitikejimo atsirado :) 3 dopas gana normaliai pravažiuotas, atsargiai, stengiantis neperspausti. Na, beliko dar kartą pravažiuoti šį greitą dopą, pasitikėjimas beribis, tačiau klaida ir sekė kulversčių virtinė. Tiesa, pabaiga gana laiminga, nusileidom ant ratų, teliko pasinaudoti rankiniu ir testi ralį. Po tokio šalto dušo miesto dopas buvo suvažiuotas gana atsargiai, abu kartus su tikslu išsaugoti automobilį ir pasiruošti antrai dienai. Serviso zonoj mechanikai atliko savo darbus ir kupini šviežių jėgų kibom į kovą, dėja pamiršom, kad stabdžių pedalas irgi yra. Ko pasekoj praciuožtas posūkis ir apgadintas automobilis į ne vietoje išdygusias eglutes, etikmat :) Sekančiam dope agresyvi taktika pasiteisino, pavyko personalinį dopo rekordą pagerinti net 20 sek.!! 9 dopas, smagiai pralėkus 8 dopą, nuotaika gera, deja greit jinai sugedo. Pervertinus savo sugebėjimus teko palengvinti automobilį kažkur krūmuose jau po pirmųjų kilometrų... norint atsigriebti, kaip visada perspausta ir spinas, šį kartą uodega įkliuvo į egles... Vienu žodžiu norėjosi kaip greičiau, gavosi kaip visada... Paskui palyginus spygliuotos tvoros stulpelius, teko palikti dar vieną bumperį ''braliukams''... O vėliau jau be apsaugos, vartant stulpelius ir radiatorius prakiuro galutinai... Beliko tik saugoti variklį nuo perkaitimo ir praleisti lenkiančius ekipažus. Tai tiek, susimatysim Žemaitijoj!!! Iki!!!!

 

ILČIUKAS Deividas, 6 vieta, Mitsubishi Lancer Evo X N4

Pirmą dieną ištiesų sekėsi puikiai, kai kuriuose greičio ruožuose vežiau savo dydeliausiam konkurentui Jonaičiui, bet velinas spaudė. Konkrečiai ir nepavijau bendroje įskaitoje. Per visus pirmos dienos SS kaip niekad turėjau tik skilusį galinį stiklą, daugiau kaip ir nebuvo momentų. 2 dieną stengiausi važiuoti ramiai, tačiau jau 8-tam greičio ruože apturėjau bučinuką su medžiu, bet visgi tesiau savo važiavimą. Na viskas gerai kas gerai baigėsi. FINISH. Ačiū Ignui, nuobodu nebuvo. Susitiksime Kelmėje!

 

 

 

 

AUGUSTONIS Ignas, pasitraukė 11 GR, Ford Fiesta R5

Pirma diena praėjo gerai. Žvyrinuose dopuose sekėsi ypatingai gerai. Mieste patausojau techniką kitai dienai. Na, o antroji diena prasidėjo stogu 7 dopo pabaigoje. Buvo liūdna, nes praradau antrą vietą Antonui. Toliau iki 10 dopo klostėsi šiaip sau. Visą mano ralį vainikavo paskutinis dopas. Po pirmo splito pamačiau, kad Sergėjus spaudžia ir gali atimti iš manęs trečią vietą. Man taip pat beliko tik spausti, tačiau spaudžiant klaidų pridariau taip pat nemažai. O ralis baigėsi likus 7km iki finišo... Į betoninį kuoliuką vėl kairiu šonu trenkiausi ir mašina užgeso... Susitiksime Kelmėje neužilgo!

 

PRAKAPAVICIUS Gerdas (nulinukas), pasitraukė 11 GR, Citreon DS3 R3 MAX

Ralis geras, važiavosi gerai. Kolkas man viskas patinka, daugiau tokių neblogų dopų, mašina gerai valdosi.

 

Kontaktai

WWW.RBR-LT administracija: vilius.liudas@gmail.com

Open WRC čempionato organizacija: vilius.liudas@gmail.com

Historic Baltic Sprint čempionato organizacija: vilius.liudas@gmail.com

Veikla

 

Facebook Youtube

Blogger instagram