Open RBR-LT WRC 2020

Shakedown - RESULTS

Rally - RESULTS

Open RBR-LT WRC 2020

POSTPONED

Save

Save

2019 Awards

WRC

Diploma download

Historic Baltic Spring

Diploma download

Save

Save

Save

Save

Save

Save

 

 

elarc20 

E-LARČ 2020

ALL INFO AT

E-LARC.LT

Front

 

 Halls Winter Rally apžvalga su dalyvių komentarais.

Greitiai tas laikas bėga. Atrodo tik ką skraidėm pro Druskininkų apylinkių pušynus, o štai vėl ant kojų vilnonės kojinės, ant rankų pirštinės, o ant galvos.. Pas ką kepurė, pas ką šalmas. Ir švelniai tariant, jau tradiciškai buriamės vėl ten pat. Utena jau eilę metų tampa vartais į naują Lietuvos ralio čempionato sezoną. Visi atsinaujinę, pagreitėję, su naujais tikslais ir iššūkiais. Šiemet ralis buvo kaip niekad sudėtingas. Ne dėl nemažo ruožų skaičiaus ir vos vieno serviso kaip paprastai, o dėl oro ir laiko salygų. Pimoji ralio dalis buvo tamsi, naktyje, o antroji - jau gerokai įdienojus. Tik gamta viską taip surėdijo, kad šitas salygas teko dauginti iš didžiulio rūko koficiento. Taigi penktadienio vakarą nieko nesimatė nei per naktį, nei per rūką. Šeštadienį teko tvarkytis jau tik su rūkų. Na, bent jau sniego netruko. Taigi summa summarum - 12 ruožų. Šeši vieną dieną, kiti šeši kitą. Na, o visa tai ką aš čia papasakojau, patirti panoro 47 ralistai iš dešimties šalių. Labai smagu, kad netgi pusė jų buvo lietuvaičiai. Mūsų nedideliai bendruomeniai tai labai svarbu.

 Taigi pirmosios ralio dienos vakaras. Jau tamsu, visi montavosi papildomas lempas, kurios turėjo apšviesti per kelią bėgiojančius žvėrelius ir įkaušusius žiūrovus. Na, ir be abejo kelią, kurį užstojo jau minėtas rūkas. Trys ruožai važiuojami po du kartus. Vienas gan įprastas, greitas ir duobėtas, laukuose ir šiek tiek miškuose. O kiti du ruožai buvo didžiulis išbandymas. Ruožai driekėsi itin miškingomis ir kalvotomis vietovėmis, kur kelio plotis bent dvigubai mažesnis nei mūsų įprastiniai keliai, o ką jau kalbėti apie didžiulius skardžius ir kitus smagumynus. Žinoma - naktį. Tad visiškai nieko keisto, kad visus šešis naktinius ruožus be baudos minučių baigė vos pusė dalyvių. Daug kam kelią pastojo medžiai ar betoniniai kuoliukai. O ruožų konfiguracija ir salygos išmalė ne vieną pakabą. Vienas dalykas kuris nesikeitė šiame ralyje - tai mūsų kaimynų lenkų dominavimas. Vienintelis Ignas  Augustonis sugebėjo įlįsti į lenkų ketveriukę, bet deja pirmos ralio dienos finišas  lietuviui nesusiklostė sėkmingai ir patirtas stogas išsviedė jį iš ketvirtos vietos į šeštą. Na, o tarp ralio lyderių kova buvo rimta. Naktinį išbandymą geriausiai išlaikė Kamil Zurawlew su Škoda Fabia R5. Deja iš jo media komandos gavome tik nuotraukų. Tylus pilotas. Už jo,vos keletą sekundės dalių atsilikęs, tėvynainis Tomek Wach su prancūzišku Citroen DS3 R5. Šis žadėjo smagią kovą antrą ralio dieną ir minėjo, kad buvo nelengva apsiprasti su sniego danga. Finalinę podiumo poziciją tą naktį užėmė Daniel Zarychta, taip pat su Citroen'u. Daniel nuo lyderio atsiliko jau apie puse minutės. Panašią persvarą jis turėjo ir nuo ketvirtos vietos, į kurią po Igno Augustonio klaidos šokteleėjo dar vienas Lenkijos atstovas Mateusz Przyszlakowslo, taip pat su prancūzišku, bet senesniu Peugeot 207 S2000 Evo Plus. Penketuką užbaigė ukrainietis  Nikita Sorokin N grupės Mitsubishi Lancer Evolution X. Na, o už jo driekesė keletą ralistų, atitolusių labai mažu atstumu. Beje atskirus ruožus smagiai atakavo ir daugiau ralistų. Į penketuką dažnai lįsdavo suomis Jyrki Niemela so Ford Fiesta R5. Šiam kova dėl pirmųjų vietų baigėsi jau pirmame ruože, kuriame suomiui teko prašyti uteniškių pagalbos, norint ištraukti automobilį ant kelio. Šiek tiek ne taip pasisekė rusui Yuriy Titov, parodęs keletą puikių laikų, jis iš ralio pasitraukė ketvirtame ruože. Taip pat vis iššaudavo lietuvis Rally Guru su Fabia R5, bet šiam ralį sugadino trečiasis ruožas, kur bėdos su stenograma lėmė daug prarasto laiko. Tarp dviašių automobilių taip pat karaliavo ralio svečiai. Smagiai naktį kovojo Adam Haupt su Opel Adam R2 ir Marcin Aniolek su Renault Clio R3. Po šešių ruožų šiuos du lenkus  skyrė vos 9 sekundės. Už jų jau per minutę atsilikęs buvo čekas Milan Reznicek su Ford Fiesta S1600. Tarp lietuvių nepralenkiamas buvo Ignas Augustonis su Škoda Fabia R5. Antras tarp lietuvių ir 12 bendroje įskaitoje, ramiai ir be didesnių klaidų važiavęs Rokas Ravinskis su Ford Fiesta R5. Trečias ir tryliktas - senbūvis Paulius Butmanas, su jau retai sutinkama N grupės Subaru Impreza. Beje ralyje dalyvavo ir trys istoriniai automobiliai. Pirmaisiais smuikais griežė slovakas Jozef Mydliar su Lada VFTS. Jis buvo 22 bendroje įskaitoje.

 Anroji diena laukė taip pat su trimis ruožais, važiuotais po du kart. Ruožai jau buvo panašesni į mums įprastus. Platūs, greiti, su daug įdomių sekcijų. Pats tas spausti iš savęs ir automobilio viską. Tik rūkas trukdė važiuoti maksimaliai komfortabiliai. Dėl pirmų vietų kova išliko tarp tų pačių lenkų Tomek Wach ir Kamil Zurawlew. Tai vienas, tai kitas pilotas išplėšdavo pergale atskiruose ruožuose,  bet Kamil taip ir nepaleido pirmosios vietos aplenkęs Tomek nepilnomis keturiomis sekundėmis. Įspūdinga kova, greitis ir galima sakyti - kita lyga. Sveikinimai jiems. Susižavėjęs Kamil greičiu, trečias finišavo jo tautietis Daniel Zarychta. Ir lenkiška top ketvirtuką užbaigė  Mateusz Przyszlakowslo, kuris džiaugėsi puikiu sezono startu. Tikėkimės, kad mūsų kaimynai dažniau aplankys mūsų kelius. Jų suteikiama konkurencija yra puikus stimulas greitėti ir mums. Na ir pagaliau lietuviai. Penktoje vietoje finišavo greičiausias ralio lietuvis - Ignas Augustonis. Šešta vieta atiteko dar vienam Lenkijos atstovui Tomasz Sobieraj, su naujuoju Hyundai i20 R5. Pirmasis iš žemiškesnių automobillių ir septintos vietos užėmėjas buvo ukrainietis Nikita Sorokin, su N grupės Mitsubishi Lancer Evo X. Na, o likusį dešimtuką užbaigė jau lietuviai. Simonas Ravinskis su Ford Fiesta R5 užėmė aštuntą vietą, o paskutiniame ruože Dovydas Petravičius atkovojo devintą vietą iš Pauliaus Butmano, kurį visą dieną kamavo techninės problemos. Beje Paulius vairavo vienintelę ralyje Subaru Impreza. Tarp dviašių nepavejamas buvo lenkas Adam Haupt, su mažučiu, bet labai greitu Opel Adam R2. Bendroje įskaitoje jis liko 14. Viena pozicija žemiau už jo tiek dviašių, tiek bendroje įskaitoje finišavo Marcin Aniolek su kiek galingesniu Renault Clio R3. Lygiai taip pat, pozicija žemiau abejose įskaitose įsikūrė čekas Milan Reznicek su Ford Fiesta S1600. Tarp istorinių automobilių neaplenkiamas buvo slovakas Jozef Mydliar su Lada VFTS. Šis finišavo 17 bendroje įskaitoje.

 Tai štai toks tas buvo mūsų sezono atidarymas. Smagus ir tikrai sunkus, parodantis, kad dar  yra kur tobulėti. Dabar nemenka pertrauka iki Talsio. Sėkmės ruošiantis žvyro fiestoms!

 

Vilius

 

Kamil Zurawlew, 1 vieta, Škoda Fabia R5

HWR Zurawlew

HWR Zurawlew2

HWR Zurawlew3

Tomek Wach, 2 vieta, Citroen DS3 R5

Aš praradau keletą sekundžių dėl savo klaidų trečiame ir ketvirtame ruože, bet bendrai tai buvo geras ralis man. Aš patenkintas antrąja vieta. Buvo iš ties puiki kova ir Kamilis parodė puikų tempą antrą ralio dieną. Kitą kartą pasistengsiu laimėti.

HWR Wach1

HWR Wach2HWR Wach3

Mateusz Przyszlakowski, 4 vieta, Peugeot 207 S2000 Evo Plus

Geras buvo ralis. Pirma dieną važiavome atsargiai, nes naktinės salygos man neitin patinka. Antrosios dienos tikslas buvo apginti poziciją. Esu patenkintas užimta ketvirta vieta. Puikus sezono startas man ir mano komandai, nes net keturi vairuotojai atsidūrė pirmajame šešete, o Kamilis laimėjo ralį. Ačiū už ralį!

 

HWR Mateusz1

HWR Mateusz2HWR Mateusz3

 

Ignas Augustonis, 5 vieta, Škoda Fabia R5

 

Pirma diena pralėkta visai gerai. Sakyčiau labai gerai, bet 6 dope per greit atlėkiau į posūkį, teko prašyti vietinių pagalbos. Pavažiavus 2 km, turėjau kontaktą su atitvarais. Laimėi neužgeso Škoda ir toliau galėjau tęsti ralį. Na, o iki šešto dopo sekėsi gerai, kovojau dėl pirmos vietos. Tačiau dabar nėra jau taip ir blogai. Antroji diena praėjo visai gerai, nebuvo didelių kliurkų, turėjau tik spiną vieną. Tempą stengiausi laikyti panašų, ir tai pavyko. Svarbiausia finiše, atvežiau komandai taškų brangių. Susitiksim tik pavasario pabaigoje!

 

HWR Augustonis

HWR Augustonis2HWR Augustonis3

Dovydas Petravičius, 9 vieta, Mitsubishi Lancer Evolution X N4

Pirmoji diena praėjo gana sunkiai. Visų pirmą sunku buvo naktį važiuoti, buvau labai atsargus, bet klaidų pridariau begalę. Ketvirtajame greičio ruože teko kviesti žiūrovus į pagalbą, nes teko pabūti ant stogo. Tad pirmoji diena buvo labai sunki, praradau virš geros minutės laiko bei baigiau 15-oje vietoje. Antroji diena buvo sklandesnė. Geriau važiavosi vien dėl to ,kad buvo diena, labiau užtikrintas buvau. Klaidų pasitaikė, bet nebuvo tokių rimtų kaip pirmą dieną ir Halls Winter Rally užbaigiau 9-oje bendros įskaitos vietoje bei antras N4 klasėje.

HWR Petravicius1

HWR Petravicius2HWR Petravicius3

Paulius Butmanas, 10 vieta, Subaru Impreza STi '15

Prieš ralį turėjome tikrai nemažai testų ir buvome pasiruošę nelengvam žiemos ralio išbandymui. Nemažai pasitikėjimo pridėjo ir neblogas pasirodymas Alūksnėje vykusiose varžybose. Taigi prieš ralį buvo iškeltas tikslas - kuo aukštesnė pozicija tarp dešimties greičiausių ekipažų. Deja nors ir viskas prasidėjo gražiai, jau pirmąją dieną pridarėme nemažai klaidų, apturėjome ir nesmagų incidentą su žiūrovais, laimei niekas rimtai nenukentėjo. Tačiau mūsų rezultatas tikrai atrodė nekaip. 13 vieta po pirmos dienas ir geros pusantros minutės prarasto laiko. Antra diena vėl gi prasidėjo puikiai, rodėme top 10 laikus. Tačiau po servizo kaip ir pirmą dieną nesugebėjome išlikti tokie pat tikslūs kaip pirmojoje dalyje ir vėl padarėme smulkių klaidų, taigi praradome apie 30 sekundžių antrąją dieną. Didžiąją dalį šio laiko praradome paskutiniame greičio ruože, kai pradėjo streikuoti automobilio pajėgumas. Ta pati problema buvo pasireiškusi GR9 finiše, tačiau komandos mechanikai kompiuteriu nuskaitė klaidas ir manėme jog problemą išsprendėme. Kaip paaiškėjo po finišo, kaltas buvo akceleratoriaus pedalo daviklis. Taigi ir vėl 10ta vieta kaip ir Alūksnėje, ir vėl kelių sekundžių skirtumas nuo aukštesnės pozicijos. Automobiliui priekaištų tikrai neturiu, dažnai nustebina savo galimybėmis ir greičiu, tačiau kaip ekipažui dar reikia išmokti greito važiavimo be klaidų, kadangi nesame ten kur norime būti.

HWR Butmanas

HWR Butmanas2HWR Butmanas3

Paulius Grašys, 12 vieta, Hyundai i20 R5

Labai džiaugiuosi, kad esu finiše tai mano pirmas finišuotas Halls Winter ralis, gal namų sienos padėjo :) Tačiau labai gaila kad turėjau du stogus 2 gr. ir 12 gr. praradau beveik 2min. reikėjo abu kartus žiurovų pagalbos. Tikiuosi šis sezonas bus sėkmingas, nes eilę metų nefinišuodavau etapų.

HWR Grasys1

HWR Grasys2HWR Grasys3

Adam Haupt, 14 vieta, Opel Adam R2

Ralis buvo sėkmingas mums. Važiavo ramiai, nerizikuodami. Po Jan Gorczyca pasitraukimo, žinojome, kad tokio tempo užteks išlaikyti pirmą vietą tarp dviašių. Važiavom gerai ir laukiam ateinančio etapo. Jeigu Jan nedarys daugiau klaidų, bus labai sudėtinga apllenkti jį. Linkėjimai visiems, Adam.

 

HWR Haupt

HWR Haupt2
HWR Haupt3

Jozef Mydliar, 17 vieta, Lada  VFTS grpB

Prastas mūsų startas Lietuvoje. Daug apsisukimų ir krapštymosi iš griovių. Šio automobilio nesu niekada vairavęs, tad tai buvo nauja patirtis. Antra diena prasidėjo pirmame posūkyje ant stogo. Bet su galu varomu automobiliu važiuoti ant jūsų sniego buvo visai smagu ir man tai patiko. Ačiū.

 

HWR Mydliar1

HWR Mydliar2HWR Mydliar3

Robertas Kulikauskas, 18 vieta, Peugeot 208 R2

Šiemet perėjau į silpnesnę klasę, nes pernai su Škoda R5. LRČ stipriai nesisekė. Rezultatu pirmajame šių metų etape esu patenkintas. Nustebino , kad pirmąją dieną tiek daug konkurentų neišsilaikė ant kelio. Tai man gerokai palengvino užduotį. Nepasižymiu dideliu greičiu, bet stabilumu nenusileidžiu daugeliui taigi ir pakilau gana aukštai. Buvo keletą ir aštresnių momentų; pirmąją dieną kabinau medį, teko apsisukti, bet automobilis stipriai nenukentėjo.  Antrąją dieną prie pirmojo dopo finišo atsiguliau ant stogo. Teko kviesti pagalbą. Gerai ,kad sniegas pasitaikė minkštas tai didelių nuostolių nepridarė apart sudaužyto priekinio stiklo, kas apsunkino matomumą. Po serviso jau bandėme patikrinti kiek galiu išspausti iš šio pežuko. Na dinamikos jam trūksta, bet įsibėgėjus jau galima ir su R5 parungtyniauti:) Dabar lauksime pavasario.Žiūrėsime kaip mano arkliukas susidraugaus su žvyru.

HWR Kulikauskas1

HWR Kulikauskas2HWR Kulikauskas3 

Oleksandr Pidlusky, 19 vieta, Mitsubishi Lancer Evolution X N4 

Buvo įdomu. Visai geras ralis mums. Bet galėjo būti ir geresnis. Antrą dieną, po klaidos turėjome problemų su pakaba, o tai lėmė prarastą gerą tempą. Laukiam Talsio.

 

HWR Pidlusky

HWR Pidlusky2HWR Pidlusky3

Vilius Šaltenis, 21 vieta, Škoda Fabia R5

Ralio planas buvo labai paprastas - važiuoti saugiu tempu, tokiu, kad būtų minimalus kiekis klaidų. Nepaisant to, kad toks greitis galbūt nėra labai kompetetyvus. Ir viskas ėjosi puikiai, kol po serviso zonos aš šį planą sulaužiau ir tą tempą kiek padidinau. Viskas baigėsi vos jaučiamu smūgiu į medį, surastą krūmuose. Bet to užteko, kad prakirsti tepalo radiatorių, o tada prireikė vos minutės, kad tas tepalas užsiliepsnotu. Taip naktinis winteris man ir pasibaigė, laužo šviesoje. Na, o antra diena buvo tiesiog treniruotė ateinantiems raliams. Ne itin vykusi, bet vis šis tas.

HWR Saltenis

HWR Saltenis2HWR Saltenis3

 

Tomas Černiauskas, 25 vieta, Mitsubishi Lancer Evolution X N4

Pirmąją ralio dieną pradėjau nusiteikes pravažiuoti saugiai, tačiau pirmąjame greičio ruože likus iki finišo visai nedaug, labai mažu greičiu (apie 20km/h) šonu kliudžiau medį ir mašina sustojo. Apžiūrėjau mašiną iš išorės, jokių pažeidimų nesimatė. Seviso zonoje užtrukau tik 40min, tačiau toliau tęsti pirmos dienos negalėjau. Antrą dieną pradėjau važiuodamas savo malonumui, sekėsi visai neblogai, neskaitant smulkių klaidų ir vieno apsisukimo. Gaila, kad neteko pakovoti su kitais varžovais dėl pirmos dienos problemų. Sezono pradžia ne kokia, bet tikiuosi toliau viskas bus geriau.

HWR Cerniasukas1

HWR Cerniasukas2HWR Cerniasukas3

Kirill Kolomiets, pasitraukė 11 gr, Mitsubishi Lancer Evolution IX N4 

Pirna diena buvo gera. Kiek nerimą keliantys ruožai, bet stenograma buvo gerai surašyta, nors ir pilnai ja nepasitikėjau. Važiavom atsargiai, nes nesinorėjo visko prarasti pradžioje. Nikita Sorokin, labai greitas varžovas mūsų klasėje. Po serviso, kai pajaučiau pasitikėjimą savimi - pabandžiau spustelti ir pavyti jį, bet negalėjau. Ar spaudžiau ar ne, vistiek buvau lėtesnis, tad susitaikęs su tuo važiavau link finišo. Po šios dienos iki pirmo vietos man trūko 15 sekundžių, o už manęs esantis varžovas atsilikinėjo 40 sekundžių, tad nutariau kitą dieną spustelti dienos šviesoje, kad laimėčiau pirmą vietą. 

Antros dienos pradžioje turėjau problemų su stenograma. Ji buvo visiškai neteisinga. 5 pavaros posūkis mano stenogramoje buvo 3 pavaros posūkis. Tad aš prapradau pasitkėjimą ir buvau sumišęs dėl to. Ruožų laikai nebuvo tokie blogi, bet kaip ir praeitą dieną - kiekviename ruože buvau lėtesnis už Nikita. Antrą kart važiuojant Infomolėtai.lt ruožą pabandžiau šiek tiek spustelti, kadangi pirmas važiavimas praėjo puikiai. Man patiko tie slydimai. Bet stengiausi per daug ir padariau kritinę klaidą. Viduryje ruožo, priekine kaire automobilio dalimi kabinau pusnį ir automobilis pradėjo suktis. Pabandžiau atsukti automobilį pilnai gazuodamas ir reguliuodamas jį vairu, bet deja šalia buvo nedidelis medis. Po susidūrimo su juo variklius buvo šakės. Jeigu toje situacijoje būčiau tiesiog stabdęs ir susisukęs, būčiau tik praradęs šiek tiek laiko, bet ne visą ralį. Tikrai gerai jaučiau automobilį per visą ralį. Po Aluksnės ralio tikėjausi gero finišo, bet deja, nepavyko iki atvažiuoti. Ačiū už puikų etapą.

 

HWR Kolomiets1

HWR Kolomiets2HWR Kolomiets3
 

Jonis Jonaitis, pasitraukė 9 gr, Mitsubishi Lancer Evolution IX N4

Nėra labai kuom ir pasigirti, kai tokia sezono pradžia... Ok, pirmi įspūdžiai: tamsu, baisu, šturmanas išsiblaškęs, nusišneka dažnai, iki 5 dopo dar kažkaip tai riedejom, o jau penkajame šturmaną nurašiau į medelį kairėje :) Antrą dieną važiavom dėl žiūrovų ir vėl trečiam dope teko šturmaną dar sykį pagąsdinti 180 cm aukščio eglutės vaizdu... Kaip visuomet pirmas blynas prisvilęs, remontuosim automobilį dabar, laiko dar berods liko kažkiek...

HWR Jonaitis1

HWR Jonaitis2HWR Jonaitis3

 

Ovidijus Vaštakas, pasitraukė po 7gr, Mitsubishi Lancer Evolution IX N4

Po finišo Latvijoj Aluksnes ralyje, pajutau, kad galiu važiuot greitai ir stabiliai, todėl prieš starta Utenoj buvau nusiteikęs taip pat gerai pakovoti ir pasiekti finišą. Startuoju su pagrindiniu tikslu- finišuoti. Pirmo dopo pradžia ir pirma klaida- giliai į pusnį ir išmušta važiuoklė. Reiškiasi 3 dopus iki servizo važiuot su sunkiai valdomu mitsu. Ok, daugiau atsargumo, tačiau jau antrame dope įvažiavau į TOP15, rezultatas nudžiugino ir nuteikė pozityviai. Trečiame jau nesigavo taip greitai paspausti, bet svarbu kad saugiai pasiekiau servizo zona ir galėjau pilnai susitvarkyti mitsą. Mitsas tvarkingas, be jokių bėdų startuoju 4GR. Ir čia jau atsirado noras paspaust... Ir medis... Ir baigėsi geras nusiteikimas. Rezultato nebėra, belieka pagal SuperRally taisyklę su baudomis važiuoti iki finišo ir pabandyt iškovoti bent kiek taškų. Tačiau ir tas nepavyko, startuojant paskutinę galimą dieną vakare, kaip ir dažniausiai išsijungia žaidimas. Requesto startuoti iš naujo gauti nebespėjau, todėl abi ralio dienos baigėsi štai taip beviltiškai

HWR Vastakas

HWR Vastakas2HWR Vastakas3

 

 

Save

Save

Save

Kontaktai

WWW.RBR-LT administracija: vilius.liudas@gmail.com

Open WRC čempionato organizacija: vilius.liudas@gmail.com

Historic Baltic Sprint čempionato organizacija: vilius.liudas@gmail.com

Veikla

 

Facebook Youtube

Blogger instagram