Open RBR-LT WRC 2020

Shakedown - RESULTS

Rally - RESULTS

Open RBR-LT WRC 2020

POSTPONED

Save

Save

2019 Awards

WRC

Diploma download

Historic Baltic Spring

Diploma download

Save

Save

Save

Save

Save

Save

 

 

elarc20 

E-LARČ 2020

ALL INFO AT

E-LARC.LT

rokiskisRokiškio ralio apžvalga

Štai ir įpusėjome mūsų čempionatą, nors dar tik trečias etapas. Išties gaila, kad kalendorius trumpas kaip Lietuvos vasaros ir kovomis šįmet galima pasidžiaugti vos penkis kartus. Kitą vertus - kiekvienas etapas tampa labai svarbiu, nes klaidos kaina itin didelė. Susimovus vienam ar kitame etape, kova įskaitoje stipriai pasunkėja. Kaip, kad nutiko šio teksto autoriui. Po paskutinio etapo ties Kelme, ralio batalijos keliasi pora šimtų kilometrų į šiaurės rytus - Rokiškio rajoną. Nors sunkiausiu raliu yra vadinamas Žemaitijos ralis, leisiu sau įvertinti, kad Rokiškio keliai nors ir kitokios specifikos, taip pat velniškai klaidūs ir įnoringi. 15 iš 37 - tai skaičius finišą pasiekusių ir startavusių. Pakankamai stiprus argumentas mano vertinimui.

Šis ralis vyko per dvi dienas. Pirmoji nei ilga, nei trumpa - penki ruožai iš kurių trys įprasti žvyriniai ir du nusidriekę Rokiškio gatvėmis. Kadangi ralio regionas pakankamai naujas, tai visi penki ruožai pakankamai retai naudojami mūsuose, kas reikalavo rimto darbo su stenograma. O žvyriniuose ruožuose šį darbą geriausiai atliko pirmas dvi vietas užsiėmę svečiai - slovakas Jan Gais su Citroen DS3 R5 ir Žemaitijos ralio nugalėtojas Tomek Wach su kurtinanačiu Porche 911 GT3. Jiems įkandin sekė lietuvių grupelė sudaryta iš Igno Augustonio, Roko Ravinskio, Arno Kerbelio ir Mantvydo Ralio. Deja per pirmuosius ruožus iš kovos pasitraukė galimi lyderiai kaip Katya Ivanova, Simonas Ravinskis. Taip pat Mancikas Meduneckis ir Vilius Šaltenis. Vieniems kelią pastojo medžiai, kitiems per kieti presuoto šieno rulonai.

Na, o miesto ruože liko karaliauti Tomek Wach. Pagrindinis konkurentas kibęs į atlapus, svečias iš Slovakijos pirmo miesto ruožo finišo nepasiekė. Na, bent jau turėjo progą pasigrožėti pačiu Rokiškiu. Šiek tiek išsikristalizavo ir sekantys Porche automobiliui įkandin. Tai Arnas Kerbelys (Citroen DS3 R5), Ignas Augustonis (Škoda Fabia R5) ir ukrainietis Kirill Kolomiets (Mitsubishi Lancer Evo IX). Visų jų atsilikimasnuo lyderio nesiekė pusės minutės. Tarp dviem ratais varomų automobilių, neskaitant ralio lyderio, kuris kovojo kitose dimensijoe, taip pat virė kova. Dėl antros vietos tarp dviašių kovojo Jonis Jonaitis (Honda Civic Type-R R3) ir Remus Diaconescu (Opel Adam R2). Juos skyrė vos vienuolika sekundžių, o bendroje įskaitoje jie užėmė 13 ir 14 vietas. Rokiškio gatvių infrastruktūra turbūt įsimins daug kam, nes visokie stulpeliai, kuoliukai ir panašūs iš pažiūros niekuom neįpatingi elementai privertė sustoti ne vieną ir ne du ekipažus, tarp kurių tokie vardai kaip Remigijus Lapinskas, Rokas Ravinskis, Toms Kineens. 

Išaušus naujai, gražiai dienai, kavos puodelio kvapo fone atsivertus stenogramas matėsi dar 4 ruožų užrašai. Tuose keturis ruožas sportininkams teks įveikti po du kartus. Taigi pirmoji antros dienos pusė buvo sudaryta iš vieno rečiau matomo, duobėto ir susukto, net 13,5 km ilgio ruožo ir antro - jau gerokai žinomesnio, greitesnio ir trumpesnio ruožo. Abu jie važiuoti po du kartus. Iškarto savo salygas pradėjo diktuoti ukrainietis Kirill Kolomiets su sąlyginai silpnesni Mitsubishi. Jau iš pat ryto svečias rodė greičiausius laikus ir įsitvirtino antroje vietoje kartu ir tirpdydamas atstumą iki Tomek Wach. Tarp pirmos ir antros vietos beliko 12 sekundžių skirtumas. Nepalaidoję vilčių kovoti ir dėl aukštesnių pozicijų, dėl trečios vietos stumdėsi Arnas Kerbelys ir Ignas Augustonis. Į jų kova taikėsi ir Gedvis Ralistaz rodydamas gerus laikus ir taip artėdamas. Dviem ratais varovų automobilių kategorijoje taip pat atsirado pakitimų. Tarpusavyje dėl antros vietos lenktyniavę Jonis Jonaitis ir Remus Diaconescu gavo skaudžias ralio pamokas. Rumunas krito septintame ruože, o lietuviui devintame ruože subyrėjo greičių dėžė. Nepaisant to, Jonis nors ir praradęs marias laiko, ruožą finišavo. O po ruožo išskėstomis rankomis jo laukė mechanikai. Taip, kad kova dėl antros vietos tarp dviašių persikėlė į Roberto Kulikausko (Citroen C2 R2) ir Irmanto Buivydo (Honda Civic Type-R R3) daržą. O po devynių išties sunkių ruožų juos skyrė trečdalis sekundės - kitaip tariant, pora kart per anksti paspaustas stabdis ar vienas kitas nepataikymas į posūkio "apex'ą".

Jei tarp jau apartų keturių ruožų buvo 30 minučių servisas, tai paskutiniai keturi ruožai tokios prabangos neturi. Tiesa, kad prieš juos valandą trukęs servisas leido mechanikams beveik perrinkti automobilį ir tinkamai jį paruošti ralio finalui. O tas finalas - du nuostabiais miškais ir pievomis, tramplynais ir įvairiausiais posūkiais nusieti ruožai, kurie bus pravažiuoti du kart. O nuostabiuose ruožuose vyko ir nuostabi kova. Sekundė po sekundės tirpo Tomek Wach persvarą. O ją tirpdino Arno Kerbelio ir Kirill Kolomiets dvikova. Tai vienas, tai kitas šokteldavo į antrą ralio įskaitos vietą, kol priešpaskutiniame ruože Kirill kiek per plačiai įveikęs posūkį kabino rastą. O tas rastas sumaitojo ukrainiečio Mitsubishi radiatorių. Laiko prarasta nebuvo itin daug, bet pakankamai, kad kova dėl antros vietos būtų baigta. Tad paskutinis ruožas tapo ne tik ralio finalu, bet ir kovos dėl pirmos vietos mūšio lauku. Arną Kerbelį nuo Rokiškio ralio nugalėtojo titulo skyrė 5.39 sekundės, 8 kilometrai ir 400 arklių esančių Tomek Wach Porsche automobilyje. O paskutinį ruožą laimėjo nei vienas, nei kitas. Geriausią laiką parodė Mantvydas Ralys, kuris nepaisant avarijos pirmoje dienoje, per antrą savo greičiu nusikapstė iki 8 vietos. O antras ruože - Arnas Kerbelys. 1.82s - tiek pavyko jam atkovoti laiko iš Tomek'oIr kaip jau turbūt supratot, to nepakako įsiveržti į pirmą vietą. Lenkas pripažino, kad paskutiniame ruože spaudė visišką maksimumą tiek iš savęs, tiek iš automobilio. Nuostabi, o Tomek'o žodžiais - geniali kova. Taigi Arnas Kerbelys liko antras, trečias Kirill Kolomiets. O penketuką užbaigė Ignas Augustonis ir Eitvydas Ralys. Kovoje dėl antros vietos tarp dviašių automobilių nugalėjo Irmantas Buivydas. Pastarasis visus keturis paskutinius ruožus truputį buvo greitesnis už Robertą Kulikauską.Tai tiek žinių iš šio 112 kilometrų iššūkio. Sveikiname Tomek Wach, kuris skina jau antrą pergalę iš eilės su ikoniškuoju Porche 911 GT3, džiaugiamės nepakartojamomis kovomis tarp lietuvių ir svečių. Ne už kalnų ir ketvirtasis, priešpaskutinis LRČ išbandymas. Kelsimės arčiau Lietuvos vidurio, į puikiai visiems pažįstamą Elektrėnų kraštą, kur iš naujo visi kovos dėl sekundžių ir jų dalių

Ačiū organizavusiems ir dalyvavusiems

Iki susitikimo Elektrėnuose.

Vilius Šaltenis

Oficialūs rezultatai / official results: http://autorally.lt/rbr/files/r801/Results-SRR18.pdf
Oficialūs rezultatai (LRČ) / official results (LRČ): http://autorally.lt/rbr/files/r801/Results-SRR18-LRC.pdf
Rezultatai/standings: http://autorally.lt/rbr/files/r801/Drivers-results-LRC-2018.pdf
http://autorally.lt/rbr/files/r801/Teams-LRC-18.pdf

 1. Vieta - Tomek Wach (AUTOMOBILKLUB POLSKI WRT) - Porche 911 GT3

Tai buvo dar vienas labai geras ralis man ir šį kartą aš esu labiau patenkintas savo greičiu. Pirmoje ralio dalyje man pavyko įgauti persvarą, o antroje stengiausi ją išlaikyti. Tačiau priešpaskutiniame ruože padariau kvailą klaidą - prašokau sankryžą ir nedideliu greičiu kabinau medį. Dėl šios klaidos man teko spausti visišką maksimumą paskutiniame ruože, o tai buvo tikrai pavojinga. Kova su Arnu buvo turbūt viena įspūdingiausiu per šiuos metus, o kartu tai be abejonės geriausiasmano ralis su Porsche.

rok tw1rok tw2rok tw3

7. Vieta - Virginijus Magelinskas  - Škoda Fabia R5

Tik startavus GR1 supratau, kad pamiršau svarbų dalyką - neatkreipiau dėmesio į oro sąlygas ir pasirinkau sausas žvyrines padangas. Pirmą GR1 įveikinėjau ypatingai atsargiai, nors trasa viena iš mėgiamiausių. Po to pamačiau, kad nėra labai slidu ir GR3 šiek tiek padidinau tempą.  Visai nesitreniruoju ant asfaltinės dangos, todėl iš GR 4,5 nieko nesitikėjau, tikslas buvo užbaigti pirmą dieną - bet GR5 nustebau dėl parodyto laiko.
Antrą dieną važiavau savo tempu, suprasdamas kad kol kas su TOP pilotais man kovoti dar anksti, stengiausi būti TOP10.
Mačiau, kad mane vejasi Dalius Rinkevicius, todėl stengiausi važiuoti maksimaliai greitai, bet vengti klaidų ir pasitraukimo iš ralio.
GR12 Dalius matyt padarė nedidelę klaidą ir šiek tiek atsiliko, todėl GR13 važiavau saugiu režimu ir finiše buvau nubaustas MARZOA Juan, kuris finiše mane aplenkė 3.63 sek.
rok vg1rok vg2rok vg3

 9. Vieta - Dalius Rinkevičius  - Mitsubishi Lancer Evolution IX N4

1 gr. Labai įdomus greičio ruožas, bet su daug stabžių, nepatinka lietus. Padangos nepjasutytos, 1 kilomtre atsitrenkiau su galu į medį ir užgesau, tikrai praradau sekundžių. Pasamoneje įsijungė "gal atsargiau"
2 gr, Jau antrame greičio ruože sau leidau važiuoti laisviau. Pagavau savo Evo valdomuma, nors teko trumpam pabuvoti griovyje, bet pravažiavau sau gerai. Be didesnių automobilio apgadinimų.
 3 ir 4   gr yra labai reikalaujantys tikslumo, nors tie kelininkų stulpeliai atrodo plasmasiniai, bet gali pridaryti žalos, tai tiesiog su atsarga važiavau, kad pabaigti pirmąją dieną. Susitvarkyti automobilį ir laukti antros dienos starto.
5 ir 7  gr. Labai ilgas greičio ruožas, sudėtingas slapti akmenys ir kelmai šalia kelio, kurių pasekoje vieną užkabinus teko pabuvoti laukuose, parblokšti fotografą, ir gauti pagalbą. kuri pakoregavo finiše greičio ruožo laiką. 
6 ir 8 gr.  Be didesnių nuotykiu, su pristabdymu, nes pakelės medžiai nelaleido daugiau paspausti gazo pedalo. 
9 ir 11 gr.  Man patinkantys greičio ruožai, kažkur gali parėzinti, neklausyti stenogramos.  Ko pasekoje antru važiavimu apsisukau, bet leidau paspausti išmušiau ratą. 
10 ir 12 gr. Priletetinau tempa Evo nebeklausė. Pamačiau finišo poste, kad esu trečias iš N4 klasės vairuotojų, o pavyti priekyje esančius jokios teorijos jau nebuvo, tai tiesiog pabaigti ralį sau aukstoje vietoje tarp N4 klasės dalyvių.
 Smagu pabaigti ralį tarp 10 greičiausių su tikromis R5 bombomis ir greitais vairuotojais.  Iki pasimatymo kitame Elektėnų ralyje. 
rok dr1rok dr2rok dr3
 
11. Vieta - Irmantas Buivydas (Evirmedas Racing)- Honda Civic Type-R R3
 
Ralis prasidėjo sunkokai,pirmosios dienos planas buvo pravažiuoti saugiai,tačiau 2GR prieš pat finišą per daug užkabinom kraštą ir vertėmes ant stogo,teko prašyti pagalbos.4GR per greit atvažiavom į posukį ir vienas šonas įkrito į griovį,vėl prašėme žiūrovų pagalbos . Antros dienos  greičio ruožuose sekėsi žymiai geriau,laikėme geresnį tempą.Tačiau be klaidų neapseita.6GR praslysta sankryža,9GR su galu trenkėmės į medį,bet daug laiko nepraradome.Paskutiniuose ruožose smarkiai nebespaudėm,nes reikėjo finišuoti.
rok ib1rok ib2rok ib3
 
12. Vieta - Robertas Kulikauskas (OKrally Team) - Citroen C2 R2 Max
 
 
Nieko ypatingo negaliu pasakyti dėl Samsono ralio.Tiesiog reikėjo rezultato,po pirmo prasto ralio , o antro visai nestartuoto.., todėl važiavau gana ramiai be didelės rizikos. Automobilis gerai atlaikė.Finišavo be menkiausio įbrėžimo ????.  Na ir rezultatas yra . Antras klasėje. Na ir turnyrinė savoje klasėje turėtų gerokai pasitaisyti .
rok rk1rok rk2rok rk3
 
 
13. Vieta - Tomyjus Vai (PEDAL To The METAL)- Peugeot 208 R2

Ralį pradėjau atsargiai, tačiau jau pirmam dope apturėjau momentą – per greit atėjau nuokalnėje esantį kairį posukį, kabinau galu pakriautę ir... Stogas. Laimei atsistojom ant ratų ir tesėm varžybas. Bolidas nukentėjo tik kosmetiškai.

Antrame dope buvo laabai slidu, todėl pora kart pagrybavom per pievas.

Mieste važiavom kaip į bažnyčią. Tik į dopo galą pabandžiau paspausti. Rezultatas – paskutinėje sankryžoje nuskyniau STOP ženklą ir palikau priekinį bamperį prie jo. Radiatorius liko sveikas, todėl važiavom toliau.

Antrą kart miesto GR per greit atėjau į siaurą dešinį, išslydom į griovį ir atsimušėm į tvoros stulpelius... Tai kainavo +10 min.

Anrtą dieną važiavosi smagiau, turėjom tik porą išslydimų į pievas, bet vistiek pavyko pasimėgauti važiavimu. Ačiū organizatoriams už ralį ir iki kitų startų!

rok tab1rok tab2rok tab3

 
14. Vieta - Jonis Jonaitis (OKrally Team) - Honda Civic Type-R R3
Sveiki, šiaip ne taip isšilaižėme žaizdas po Žemaitijos etapo. Laiko minimum, net shakedown išbandyti nespėjau, nes ''Žoliapjovė'' užstrigo plovykloje...
Vakarinis startas atsargus ,apgraibomis ,drėgna, lyja.  10 sec nuo klasės lyderio, gyvent galima. Antram dope lengviau, nes konkurentai nusprendė ''pailsėti''. 3 dopas vėl atsargiai, išlaikėme Irmantą už nugaros :) 4 dopas ,hmm asfaltas vėl žvalgyba... Pakartotinis pravažiavimas jau drąsiau, poilsis užtarnautas be didelių aukų, mechanikai už tai padėkojo :) \
Antra diena: startas atsargus, nepatinka važiuoklės darbas šiam dope, kažkoks kietas ''cvekas'' po trasą šokineja ir tenka ryti Irmanto dulkes visa kelią... 7 dopas kažkoks lyg ir pažystamas , bet atsargiai riedam.8 dope tos pačios bėdos, tik tempas sulėtejo, labai jau purto :) 9 dopas, spaudžiam dugnais, ir... Prisispaudėm, išslydus posukyje, kontaktas su medžiu, dėžė šaibom, rizikuodami perkaitint varikli šiaip taip pasiekėme finišą ir serviso zoną... Likusieji dopai for fun, kadangi viskas jau prarasta, finišas su nuotykiais. Dėkui organizatoriams, ralis pavyko ne visiems ,bet finišas yra !!!!
rok jj1rok jj2rok jj3
 
15. Vieta - Oleksandr Pidlusky (Wild West VRT) - Citroen DS3 R3-MAX
 
Aš labai nusivyles šiuo raliu. Pirmą dieną mes turėjome avariją, tad ralį tesėme pagal "Superrally" taisyklę. O antrą ralio dieną važiavau labai ramiu tempu, tik tam, kad finišuočiau ir uždirbčiau bent kelis taškus
rok ap1rok ap2rok ap3

DNF - Tomas Černiauskas (Rally [HOOLIGANS]™) - Mitsubishi Lancer Evolution X N4

Pirma ralio diena praėjo puikiai, nors ir saugodamas techniką (buvo keleta momentu kur galvojau ralis baigtas) finišą pasiekiau aukštoje 7 vietoje. Antrą dieną iki 8 ruožo sekėsi normaliai, važiavau vėl saugant techniką, 8 ruože sugalvojau kad reikia paspausti, prasidėjo klaidos, 3 kartus išslydau iš trasos, 2 iš ju turejau smugį šonu į rastų kruvas. 9 ruožas 2 spin'ai. O 11 ruože dėja teko pasilikti šalikelėje, neapskaičiavau kiek galima kirsti kampą posukyje ir kliudžiau medį, mašina apsisuko gal kokius 5 kartus ir net į orą buvo pakilusi, taigi ralis buvo nesėkmingas.

rok t1rok t2rok t3

DNF - Vilius Šaltenis (Old School Racing) - Škoda Fabia R5

Iš klaidų deja nepasimokiau. Kaip ir Suomijos ralyje, kūnas buvo automobilyje, bet mintys buvo visai kur kitur. O šiame sporte autopiloto rėžimu toli nenuvažiuosi. Vietoje susikaupimo, "įsižeminimo" arba važiavimo atidėjimo, šoviau stačia galvą į ruožus, o ten laukė išties greitas finišas antrame ruože augusio medžio glėbyje. Automobilis ir motyvacija buvo stipriai pažeisti, tai antroje ralio dienoje net nestartavom. Gaila, bet į Elektrėnus grįšim stipresni.

rok vs1rok vs2rok vs3

 

 

Kontaktai

WWW.RBR-LT administracija: vilius.liudas@gmail.com

Open WRC čempionato organizacija: vilius.liudas@gmail.com

Historic Baltic Sprint čempionato organizacija: vilius.liudas@gmail.com

Veikla

 

Facebook Youtube

Blogger instagram